Miesto, kde sa lieči duša


Popis projektu

Autor: Martina Bezáková - Návrh a realizácia psychiatrickej ambulancie.

Pani doktorka začínala nový rok v novej práci, preto sa rozhodla pridelený priestor zútulniť, aby sa jej tam dobre pracovalo a pacienti sa cítili príjemne.

Starý nefunkčný nábytok a zelené obkladačky neboli symbolom kvalitného pracovného prostredia. Pôvodnú ambulanciu sme sa snažili zariadiť ako malú obývačku. Nakoľko sa jedná o dočasný prenájom, úlohou bolo vytvoriť maximálny efekt s čo najmenším rozpočtom. Obkladačky sme zakryli novou tapetou, nábytok, koberec a ostatné doplnky zmenili priestor na nepoznanie. Keď budú namontované garniže, pribudnú aj biele a oranžové závesy. Počas úprav sme museli robiť kompromisy voči návrhu podľa toho, čo sme pri odstraňovaní starého vybavenia objavili.Keď sme obraz v oranžových tónoch s pani doktorkou uvideli v obchode, nemohli sme mu oddolať a tak sme mu podriadili farebnosť ostatných doplnkov. Časť z nich postupne vyrábajú klienti centra počas hodín pracovnej terapie. Staré nevzhľadné kreslo nahradil pracovný stôl. Postupne sa doplní aj polica na stenu a obrázky. Dvere a parapety sme vynovili samolepiacou tapetou v jednom z dekorov dreva použitých na nábytku. Koberček je darček od klientov centra, tak sme ho v interiéri využili. Starý tmavý vešiak sme pretapetovali a teraz je ako nový. Pôvodné umývadlo sme museli zachovať, po vyleštení a natretí konzol sem celkom zapadlo. Nový náter dostali aj staré radiátory. Nad umývadlo ešte pribudne zrkadlo s poličkou.

Dúfam, že pacienti v takomto prostredí s príjemnou pani doktorkou nájdu všetko, čo potrebujú, aby ich život bol opäť krásny a plnohodnotný.


Galéria